تعمیر اسکوتر ناین بات سگوی اسکوتر تاشو شیائومی

فهرست مطالب

تعمیر اسکوتر ناین بات سگوی اسکوتر تاشو شیائومی و کویر

تعمیر اسکوتر ناین بات سگوی اسکوتر تاشو شیائومی

با گسترش روز افزون اسکوترهای برقی مدل های مختلفی به بازار ارائه شده است. در این مقاله ابتدا اسکوتر ناین بات و سگوی و اسکوتر تاشو شیائومی و اسکوتر تاشو کویر را معرفی می کنیم. در آخر نیز به نحوه تعمیر آن ها می پردازیم.

جهت مشاهده قیمت و خرید انواع برد اسکوتر برقی ناین بات روی لینک زیر کلیک کنید

اسکوتر ناین بات چگونه ساخته شده است؟

ناین بات نام یک شرکت خصوصی در پکن چین است. این شرکت در سال 2012 توسط مهندسان چینی تاسیس شد و توانست موفقیت های چشمگیری را به دست آورد. ناین بات نوع جدیدی از اسکوتر را معرفی کرد. این اسکوتر ویژگی های جذابی دارد که هرکس را شیفته ی خود می کند. موفقیت شرکت ناین بات به حدی بود که توانست در سال 2015 سهام شرکت سگوی (segway) را به طور کامل خریداری کند. این شرکت به خاطر سرمایه گذار بزرگی چون شائومی توانسته اسکوترهایی در حد کلاس جهانی ارائه دهد.

اسکوتر ناین بات چیست؟

تفاوت اصلی این اسکوتر با اسکوترهای برقی معمولی دسته ی آن می باشد. البته دسته آنها نسبت به اسکوترهای سگوی کوچکتر است (دسته اسکوتر ناین بات می تواند همانند سگوی بلند شود). این اسکوتر جز به روز ترین مدل های بازار است. کیفیتی فوق العاده دارد و برای افراد مبتدی نیز مناسب می باشد.

اسکوتر سگوی چیست؟

این اسکوترها همانند اسکوترهای ناین بات دارای دسته می باشند. دسته ی اسکوترهای سگوی نسبت به ناین بات ها بلند تر است. در واقع دسته ی اسکوترهای ناین بات تا زیر زانو هستند اما دسته ی سگوی ها به قدری بلند هستند که بدون خم شدن می شود آن ها را در دست گرفت.

مقایسه اسکوتر ناین بات و سگوی

هردوی این اسکوترها بسیار قدرتمند هستند و به تبع آن سرعت بالایی هم دارند. اما علاوه بر سرعت بالا ایمنی بسیار بالایی نیز دارند و برای سنین 10 سال به بالا مناسب هستند.
اسکوترهای ناین بات نسبت به سگوی به روز تر می باشند، قدرت بالاتری دارند و از لحاظ شاخصه های فنی یک سر و گردن بالاتر هستند.

مشکلات شایع اسکوتر ناین بات چیست؟

 • شکستن دسته ی ابری
 • خاموش شدن اسکوتر در حین حرکت
 • ایجاد لرزش هایی در زیر پاها
 • کاهش قدرت مانور در هنگام پیچیدن اسکوتر
 • پنچر شدن چرخ ها
 • کاهش قدرت موتورها

روش ریست کردن اسکوتر ناین بات

بسیاری از مشکلات ذکر شده با ریست کردن دستگاه برطرف خواهند شد. این اسکوترها به دو روش ریست می شوند، یکی به روش دستی و دیگری بوسیله ی اپلیکیشن مخصوص اسکوترهای ناین بات.

تعمیر اسکوتر ناین بات سگوی اسکوتر تاشو شیائومی

با استفاده از اپلیکیشن:

روش دستی:

1. در ابتدا اتصال موبایل را با اسکوتر ناین بات قطع نمایید.
2. اسکوتر را به صورت وارونه روی سطح قرار دهید
3. دکمه پاور را فشار دهید. پس از 2 تا 4 ثانیه چرخ ها شروع به چرخش می کنند. منظر بمانید تا اسکوتر به صورت کامل خاموش شود.
4. اسکوتر را خاموش و روشن کنید.
5. اسکوتر شما ریست شد و مجددا می توانید آن را به موبایل متصل کنید.

چگونه اسکوتر ناین بات و سگوی خود را تعمیر نماییم؟

در ادامه روش تعویض باتری و شاسی را به شما آموزش خواهیم داد. تعمیرات اسکوتر امری تخصصی می باشد و شما در باقی مواقع باید به تعمیرکار مراجعه نمایید.
به یاد داشته باشید برای تعمیر اسکوتر برقی خود حتما و حتما به مراکز معتبر مراجعه نمایید. مجموعه ساپتک ایرانیان با سابقه درخشان و متخصصان مجرب در زمینه تعمیر اسکوتر برقی گزینه ی مناسبی برای شما می باشد. شما می توانید برای تعمیر هر نوع اسکوتر برقی به مجموعه ساپتک ایرانیان مراجعه نمایید.

تعویض باتری این نوع اسکوترها همانند اسکوترهای معمولی می باشد.

1. ابتدا دسته را جدا نمایید و اسکوتر را به صورت وارونه روی زمین قرار دهید.
2. پیچ های روی قاب باتری را که در زیر آن قرار دارد باز نمایید. 
3. باتری را از زیر دستگاه جدا نمایید
4. باتری جدید را جایگزین کرده و پیچ ها را ببندید .

تعمیر اسکوتر ناین بات سگوی اسکوتر تاشو شیائومی

روش تعویض شاسی اسکوتر ناین بات و سگوی

1. اول دسته ی اسکوتر را جدا نمایید و اسکوتر را وارونه کنید.
2. پیچ های هر دو قاب را باز کرده و فیش های متصل به قاب را جدا نمایید.
3. بعد از جدا کردن پیچ های اتصالی، باتری اسکوتر را بردارید.
4. اکنون بردها را باز کرده و از اسکوتر جدا کنید.
5. سپس محافظ زیر برد را باز نمایید.
6. پیچ های اتصال چرخ ها را باز کنید. (برای این کار به آچار آلن نیاز دارید)
7. چرخ های باز شده را از شاسی جدا نمایید.
8. تمام پیچ های اتصال قاب به شاسی را باز کنید.
9. اکنون می توانید شاسی را تعویض نمایید.
*** توجه: از تمامی مراحل عکس بگیرید تا در صورت فراموشی جای قطعات در هنگام بستن اسکوتر به آن ها مراجعه کنید.

اسکوتر تاشو شیائومی چیست؟

شکل آن شبیه اسکوترهای کلاسیک است و کاملا با اسکوترهای برقی معمولی متفاوت است. درواقع همان اسکوتر های قدیمی است که با انرژی باتری حرکت می کند. بسیار زیبا و با کیفیت است و کاملا ارزش خریدن دارد.

تعمیر اسکوتر برقی تاشو شیائومی

اسکوتر برقی شیائومی من روشن نمی شود ! علت چیست ؟

 بهتر است ابتدا باتری اسکوتر چک کنید اگر باتری و اتصالات آن سالم بودند، سپس باید به اتصالات موتور توجه کنید. اگر آنها هم ایرادی نداشتند مشکل شما از درایور اسکوتر شیائومی است و برای تعمیر باید آن ها را به دست متخصصین ما بسپارید. 

اسکوتر برقی شیائومی روشن می شود ولی حرکت نمی کند ! علت چیست ؟

 دلیل آن خرابی سنسور ها و اتصالات، موتور یا درایور اسکوتر شیائومی است. تمام مسیر اتصال از موتور به  را باید چک کنید که مشکلی نداشته باشد. اگر مشکل از درایور باشد باید به کارشناس متخصص مراجعه کنید.

 چراغ خطر یا آچار اسکوتر برقی شیائومی مرتب روشن میشود ! علت چیست ؟

درایور این نوع اسکوتر ها هوشمند می باشد و در صورت خرابی داری ارور مخصوص خود است که در صورت داشتن نمایشگر عددی بر روی نمایشگر ظاهر میگردد که نشانگر علت خرابی اسکوتر تاشو شیائومی می باشد . 

چرخ اسکوتر برقی شیائومی سفت شده است و به راحتی حرکت نمیکند ! علت چیست؟

علت این مشکل میتواند از سیم پیچ یا آهن ربا داخل موتور باشد . همچنین میتواند علت این خرابی قطعات داخل درایور باشد . 

 

چگونه اسکوتر تاشو شیائومی خود را تعمیر کنیم؟

برای این کار حتما به مراکز معتبر مراجع نمایید. مجموعه ساپتک اسپرت با سابقه درخشان و متخصصان مجرب یکی از این مجموعه ها می باشد. 
قبل از مراجعه به مرکز تعمیرات لازم است مشکل دستگاه خود را به کارشناس تعمیرات اطلاع دهید تا راهنمایی های لازم صورت گیرد .

تعمیر اسکوتر برقی تاشو کویر

 اسکوتر برقی کویر با حد اکثر سرعت ۲۵ کیلومتر برساعت با یک بار شارژ تا ۴۵ کیلومتر مسیر صاف را بپیماید و برای استفاده در شهر و بر روی آسفالت ساخته شده و با ظرفت تحمل ۱۰۰ کیلو گرم وزن شمارا به مقصد میرساند.
مجموعه ساپتک آماده است تا خدماتی برای تعمیرات موتور ، درایو ، دسته گاز ، نمایش گر و باتری انجام دهد .

تعمیر اسکوتر وینر

 اسکوتر برقی ووینر از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و به این راحتی ها خراب نمی شوند و نیاز به تعمیر ندارند. اما به هر حال مانند هر دستگاه برقی دیگری روزی می رسد که آنها هم به مشکل بربخورند.

اسکوتر برقی تاشو Winner Sky E12

تعمیرباتری اسکوتر کویر

 در اسکوتر های برقی کویر مجموع چهار عدد باطری 12ولت – 18 امپر که 42 ولت را میرسانند تشکیل میشود در صورت خرابی در باطری ها امکان دارد موتور روشن شود اما حرکت نکند. 
ساپتک اسپرت دارای متخصصانی است که می تواند جهت تعمیر باتری اسکوتر کویر شمارا راهنمایی کند . 

تعمیر درایور اسکوتر کویر

ددرایور با ولتاژ گرفتن از باتری و دسته گاز دستور حرکت را به موتور میدهد اما ممکن است بر اثر داغ شدن و یا آبخوردگی بسوزد که باید تعویض گردد در بعضی مواقع اگر آسیب کمی دیده باشد ممکن است تعمیر شود

تعمیرموتور اسکوتر کویر

موتور های براشلسی که در اسکوتر شارژی کویر هستند قدرتی بالای 500 وات را دارا می باشد ، یکی از از ایرادات شایع که در این موتورها خراشیدگی و یا پاره شدن سیم انتقال قدرت و وضیعت موتور است . 

تعمیر دسته گاز اسکوتر کویر

ممکن است در حین استفاده ار اسکوتر های شارژی کویر سرعت اسکوتر با گاز دادن بالا نرود و بین 25 کیلومتر و 35 کیلومتر ثابت میماند  این مشکل  از برد دایور ( driver brishless) میباشد. دراین حالت در مدار تفکیک سرعت که با بالا و پایین رفتن ولتاز انجام میشود. در این حالت بهتر است برای تعمیر ییا تعویض آن اقدام نمایید 

برای ارتباط با کارشناسان ساپتک اسپرت و دریافت مشاوره می توانید از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید. همچنین پس از مطالعه این متن می توانید نظرات و تجربیات ارزشمند خود را در همین صفحه در قسمت دیدگاه با دیگران به اشتراک بگذارید.

[njwa_button id=”27313″]

برای ارتباط با کارشناسان ساپتک اسپرت و دریافت مشاوره می‌توانید از طریق شمارهای زیر با ما در تماس باشید. همچنین پس از مطالعه این متن می توانید نظرات و تجربیات ارزشمند خود را در همین صفحه در قسمت دیدگاه با دیگران به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

5 پاسخ

 1. با عرض سلام
  اسکوتر FSpeed D20 من هنگام پیاده شدن دچار لرزش شده گاها باعث لگد زدن و چرخش به دور خودش میشود که احتمال برخورد با پا وجود دارد لطفا راهنمایی کنید اشکال از کجاست؟

  1. سلام ریست کنید اگر درست نشد به شعب ما مراجعه کنید

 2. ببخشید اسکوتر من بعد از روشن شدن یک طرف خود به خود راه میرود و طرف دیگر هم می لرزد

 3. با سلام
  اسکوتر من مدتیه ک وقتی سوارش هستم و به راست میپیچم یه صدای میده وقتی از زمین بلند میکنم. و سوارش نیستم این صدا رو نمیده
  قبلا هم به سمت چپ دچر میزدم اینجوری میشد اما درست شد خود به خود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب
[gravityform id="1" title="false"]