نحوه تعویض باتری اسکوتر برقی

فهرست مطالب

نحوه تعویض باتری اسکوتر برقی

اگر از باطری اسکوتر برقی صحیح استفاده نشود باتری خراب می شود. در صورت خرابی باتری شما می توانید به آسانی باتری آن را تعویض کنید البته در صورتی که مراحل تعویض باتری اسکوتر برقی را بدانید می توانید این کار را انجام دهید و در صورت عدم آشنایی با آن امکان آسیب رساندن به دستگاه زیاد وجود دارد. و در صورت تمایل می توانید به یک مرکز معتبر تعمیر رجوع کرده با مشورت متخصصین اسکوتر برای خرید باتری اسکوتر برقی اقدام کنید و آن را تعویض کنید.

برای مشاهده قیمت و خرید انواع باتری اسکوتر برقی روی لینک زیر کلیک کنید

چطور بفهمیم باتری اسکوتر خراب شده است؟

به دو دلیل باتری اسکوتر برقی خراب می شود:

  •  به خاطر تمام شدن عمر مفید باتری.
  •  خراب شدن سلولهای باتری. خراب شدن باتری اسکوتر برقی به هر دلیلی که باشد علائمی دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

علائم خرابی باتری اسکوتر برقی چیست ؟

برخی دیگر از مشتریان اسکوتر شارژی تماس می‌گیرند و اعلام می‌کنند که با توجه به اینکه باتری اسکوتر را فول‌شارژ کرده‌ایم، اما در زمان استفاده از اسکوتر، دستگاه اسکوتر در مدت زمان کمتر از یک ساعت شارژ خالی می‌کند و یا مواردی از این دست که مشتریان عزیز مراجعه می کنند یا با بنده تماس می گیرند.
باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که در تمام مواردی که ذکر کردم به احتمال بالای ۹۰ درصد باتری اسکوتر معیوب و یا فاسد شده است.

هنگام استفاده از اسکوتر، یکباره اسکوتر خاموش می‌شود یا اینکه مدت شارژ دستگاه اسکوتر خیلی کوتاه می‌باشد. یعنی با توجه به اینکه دستگاه اسکوتر آلارم شارژ می‌دهد اما به محض وصل کردن اسکوتر به شارژر، چراغ شارژر سریعا سبز می‌شود.

خرابی باتری اسکوتر دلایل منحصربه‌فردی دارد و فاسد شدن باتری اسکوتر هم موضوع دیگری است که در موردش توضیحاتی خواهم داد. باتری اسکوترها از نوع باتری‌های لیتیومی هستند. اگر دقت کرده باشید باتری گوشی موبایل، باتری لپ‌تاپ، باتری تلفن‌های بی‌سیم و موارد مشابه، همه لیتیومی هستند و می‌بینیم که باتری موبایل و یا لپ‌تاپ بعد از مدتی حدود ۱ تا ۲ سال فاسد می‌شود و باید با یک باتری نو جایگزین کنیم.

دلیل زود خالی شدن باتری اسکوتر برقی چیست ؟

نگه نداشتن شارژ معمولا به خاطر تمام شدن عمر باتری و یا خراب بودن باتری اتفاق می افتد. در این صورت شما نیاز به یک باتری سالم برای جایگزین کردن دارید.

چرا باتری اسکوتر برقی زود خراب میشود ؟

 از آنجایی که محصولات چینی سیاست ارزان بودن را دنبال می‌کنند بنابراین باتری ها با کیفیت نیستند و تعمیر آنها نیز نتیجه مطلوبی ندارد. از لحاظ ظاهری تمام مشخصات فنی این باتری ها با هم یکی است اما نکته مهم کیفیت سلول های داخل این باتری هاست که از نظر مشتری پنهان هستند. نکته قابل توجه اینجاست که اکثر باتری های اسکوتر برقی تحت عنوان باتری سامسونگ و ال جی فروخته می‌شود که واقعیت ندارد و فقط به خاطر شناختی که مردم از این برندها دارند این عناوین رو به باتری ها می‌دهند. 

چگونه از باتری اسکوتر برقی محافظت کنیم؟

چند نکته وجود دارد که می‌توانید طول عمر باتری اسکوتر برقی را افزایش دهید. تا زمانی که چراغ آلارم قرمز و بوق اخطار باتری اسکوتر برقی روشن نشده، از شارژ کردن اسکوتر برقی خودداری کنید. بلافاصله پس از شارژ شدن اسکوتر برقی ( تغییر رنگ چراغ شارژر از قرمز به سبز) شارژر اسکوتر برقی را جدا کنید. هرگز اسکوتر برقی (اسکوتر شارژی) را برای مدت طولانی مثلا شب تا صبح، تحت شارژ قرار ندهید. در اسکوترهایی که ریموت کنترل دارند، خاموش کردن اسکوتر توسط ریموت کنترل، اسکوتر را کاملا خاموش نکرده بلکه به حالت( آماده بکار) می‌برد؛ بنابراین اسکوتر برقی روشن بوده و باتری اسکوتر در حال تخلیه شدن است. از آنجایی که باتری‌های شارژی تعداد دفعات مشخصی شارژ و دشارژ می‌شوند، باید تا حد امکان دفعات شارژ را کم کرد.

در زمان استفاده از اسکوتر باید به چراغ شارژ اسکوتر توجه کنیم تا زمانی که چراغ باتری اسکوتر سبز هست نباید آن را به شارژ بزنیم. وقتی چراغ باتری اسکوتر قرمز شد آن را به شارژ بزنید و از روشن کردن اسکوتر در حین شارژ خودداری نمایید.

شارژر اسکوتر دارای 42 ولت برق DC خروجی می‌باشد در این صورت باید مراقب سیم‌های شارژر باشیم تا هیچ‌گاه اتصالی نکنند. وقتی شارژر را به برق می‌زنیم چراغ آن سبز می‌باشد و وقتی به اسکوتر می‌زنیم قرمز می‌شود و هنگامی که اسکوتر شارژ کامل شود چراغ شارژ سبز رنگ می‌شود این به این معنی است که ما باید اسکوتر را از شارژ در بیاوریم.

چکار کنیم تا باتری اسکوتر برقی خراب نشود؟

اگر مواردی که توضیح خواهم داد رعایت نشود، باتری اسکوتر می‌تواند حتی در کمتر از ۱ سال خراب شود. :

1. اسکوتر برقی را زمانی به شارژ بزنید که آلارم شارژ و چراغ قرمز باتری اسکوتر فعال شود.

2. پس از سبز شدن چراغ شارژر به معنی شارژ کامل اسکوتر، شارژر را از اسکوتر جدا کنید و اگر فراموش کردید، این زمان از ۳ ساعت بیشتر نشود.

3. در مواقعی که از اسکوتر شارژی به مدت طولانی قصد استفاده ندارید (یک ماه و یا بیشتر) حتما باتری اسکوتر را فول‌شارژ کرده و سوکت باتری اسکوتر را جدا کنید.

4. از فشار آوردن به اسکوتر برقی مثلا حرکت در سربالایی‌ها و سرازیری‌های تند( بیش از ۲۰ درجه) جدا بپرهیزید.

5. از قرار دادن اسکوتر در محیط‌های گرم (بالاتر از ۳۰ درجه) خودداری کنید.

6. اگر سوکت شارژر اسکوتر شما معیوب شده از وصل کردن آن به اسکوتر برقی خودداری کنید.

اگر موارد فوق رعایت شود به‌شرط باکیفیت بودن باتری اسکوتر، باتری تا حداکثر عمر مفیدش کار می‌کند در غیر این صورت باتری اسکوتر به سرعت خراب می‌شود.

تعمیر باتری اسکوتر برقی امکان پذیر است ؟

علت اصلی خرابی باتری لیتیوم چیست؟

باتری‌های لیتیوم شرایط نگهداری خاصی دارد که اگر مصرف‌کننده این باتری‌ها نکاتی را که عرض می‌کنم رعایت کند عمر این دست باتری‌ها به حداکثر می‌رسد. برخی از مشتری‌های ما اظهار دارند که ما اسکوتر را کمتر از یک هفته است که خریداری نموده‌ایم اما زود شارژ خالی می‌کند یا اینکه در هنگام استفاده، اسکوتر خاموش می‌شود. متأسفانه طبق صحبت‌های اولیه بنده باید عرض کنم که باتری اسکوترهای موجود در بازار کشور یا کیفیت پایینی دارند و یا اینکه مدت زیادی بدون استفاده به اسکوتر متصل بوده‌اند، به همین دو دلیل باتری اسکوتر خراب می‌شود. باتری اسکوترها رو می‌توانیم تعمیر کنیم اما توصیه ما حتما تعویض باتری اسکوتر با یک باتری نو و باکیفیت است. از آنجایی که محصولات چینی سیاست ارزان بودن رو دنبال می‌کنند بنابراین باتری‌های باکیفیتی نیستند و تعمیر آنها نیز نتیجه مطلوبی ندارد.

چگونه از باتری اسکوتر برقی، هاوربرد و انواع سگوی استفاده کنیم؟

باتری اسکوتر برقی یک قطعه کاربردی و مهم در اسکوترها است و بیشتر در معرض خراب شدن قرار می گیرد؛ به همین خاطر به روش استفاده از این قطعه مهم می پردازیم تا باتری اسکوتر شما بیشترین عمر خود را بکند.

برای اینکه باتری لیتیومی اسکوتر برقی شما خیلی زود خراب نشود لازم است که به نکاتی در مورد این باتری‌های لیتیومی اشاره کنیم. باتری‌های لیتیومی عموما نباید به‌صورت کامل دشارژ شوند و بهترین زمان برای شارژ این باتری‌ها بین 20 تا 80 درصد می‌باشد.

برای اینکه مدتی از اسکوتر برقی استفاده نکنید می‌بایست باتری اسکوتر را حداقل ماهی یکبار شارژ نمایید. باتری دستگاه خود را برای مدت زیاد روی شارژ قرار ندهید برای اسکوترهای برقی بهترین زمان تا 2 ساعت می‌باشد. شارژ کامل باعث کمتر شدن طول عمر باتری اسکوتر خواهد شد. اجازه ندهید دمای باتری اسکوتر برقی یا هاوربرد و یا سگوی خیلی زیاد شود.

یکی از دلایل زیاد شدن دمای باتری کارکردن مداوم با اسکوتر و یا دستگاه سگوی می‌باشد. بهترین کاری که می توانید بکنید این است که به مدت 20 دقیقه استراحت دادن به دستگاه می‌باشد.

چگونه باتری باکیفیت اسکوتر برقی را شناسایی کنیم؟

امروز در بازار کشور باتری‌های اسکوتر مختلفی جهت تهیه وجود دارد اما تشخیص یک باتری اسکوتر برقی خوب و باکیفیت کار ساده‌ای نیست و فقط یک تکنسین باتجربه می‌تواند تفاوت‌های این باتری‌ها را تشخیص دهد.
از لحاظ ظاهری تمام مشخصات فنی این باتری ها با هم یکی است اما نکته مهم کیفیت سلول های داخل این باتری هاست که از نظر مشتری پنهان هستند. نکته قابل توجه اینجاست که اکثر باتری های اسکوتر برقی تحت عنوان باتری سامسونگ و ال جی فروخته می‌شود که واقعیت ندارد و فقط به خاطر شناختی که مردم از این برندها دارند این عناوین را به باتری ها می‌دهند.

 

شرکت ساپتک اسپرت مرکز تخصصی تعمیر و فروش اسکوتر برقی است که دارای تیم متخصص تعمیرکاران و تأمین‌کننده تمامی قطعات اسکوتر برقی می‌باشد که در کمترین زمان تعمیرات اسکوتر برقی‌تان را انجام می‌دهند.

برای خرید باتری اسکوتر برقی و انجام تعمیرات اسکوتر برقی‌تان به سایت ما مراجعه نمایید یا با شماره زیر تماس بگیرید تا از کمک کارشناسان فنی ما بهره‌مند شوید.

 

آیا می دانید مهمترین نکات درباره تعویض باتری اسکوتر چیست؟

سمتی از اسکوتر برقی که کلید پاور و دکمه شارژ وجود دارد باتری اسکوتر در سمت مقابل آن قرار دارد. اسکوتر برقی دارای یک باتری است که قدرت لازم برای حرکت اسکوتر را تامین می کند. این باتری لیتیومی بوده و برای دسترسی به آن باید قاب اسکوتر را باز کنید. باتری زیر قاب اسکوتر قرار دارد و باتری اسکوتر برقی ۲۰ سلول دارد و ولتاژ آن 42 ولت است.

چگونه باتری اسکوتر برقی را تعویض کنیم؟

نحوه تعویض باتری اسکوتر برقی و آموزش راحت و بی دغدغه تعویض باتری اسکوتر برقی به همراه عکس و شرح آن، برای شما عزیزان گردآوری شده است. برای این کار فقط به یک عدد پیچ گوشتی چهارسو برای باز کردن پیچ های اسکوتر برقی نیاز دارید.

توجه: در اسکوتر های 6.5 اینچ باتری در قسمت قابی قرار دارد که فاقد کلید پاور و سوکت شارژ است.

1. اسکوتر برقی را به این حالت قرار دهید تا پیچ ها به سمت بالا باشد.

2. شروع به باز کردن پیچ ها کنید.

3. نمونه باز کردن پیچ قاب

4. پس از باز شدن تمام پیچ های قاب، به آرامی قاب را برداشته تا باعث قطعی در سیم کشی اسکوتر نشود در ادامه فیش های متصل به آن را قطع کنید.

5. مشاهد باتری داخل اسکوتر برقی

6. پیچ های اتصال باتری را باز کنید

7. فیش متصل به باتری را جدا کنید.

8. باتری را خارج کرده و باتری جدید را جایگزین کنید فیش اتصال را وصل و بعد محفظه باتری را روی آن قرار دهید و پیچ ها را ببندید. در زمان بستن پیچ های محفظه باتری مواظب باشید از زیاد سفت کردن پیچ ها بپرهیزید چون باعث شکستن محفظه پلاستیکی باتری اسکوتر می شود. در ادامه قاب را ببندید.

بطور کلی تعویض باتری اسکوتر برقی کار پیچیده و سخت نیست. تمام عملیات با در دست داشتن یک عدد پیچ گوشتی چهار سو انجام پذیر است. تصاویر بالا به شما در انجام این کار کمک می کنند.

تعویض باتری اسکوتر برقی

چگونه عمر باتری اسکوتر هوشمند را افزایش دهیم؟

1. در محیط هایی با دمای بیش از 20 درجه از آنها استفاده نکنید. این امر باعث کاهش طول عمر باتری می شود.
2. وقتی اسکوتر کاملا شارژ شد حتما آن را از شارژ جدا کنید. اگر پس از شارژ کامل مدت زیادی به شارژ بماند باتری آسیب خواهد دید.
3. در صورت خراب بودن سوکت شارژر به هیچ عنوان آن را به اسکوتر متصل نکنید.
4. از سطوحی که شیب بیش از 20 درجه دارند عبور نکنید. سعی کنید خیلی به اسکوتر برقی فشار نیاورید.
5. اگر برای مدت طولانی قصد استفاده از اسکوتر برقی خود را ندارید حتما باتری آن را کاملا شارژ نمایید.
6. تنها زمانی که چراغ قرمز باتری روشن شد، اسکوتر را به شارژ بزنید.
7.تا زمانی که چراغ آلارم قرمز و بوق اخطار باتری اسکوتر برقی(اسکوتر شارژی) روشن نشده از شارژ کردن اسکوتر برقی خودداری کنید.
8.هرگز اسکوتر برقی را برای مدت طولانی مثلا شب تا صبح، در شارژ قرار ندهید.
9.در اسکوترهایی که ریموت کنترل دارند، خاموش کردن اسکوترتوسط ریموت کنترل، اسکوتر را کاملا خاموش نکرده بلکه به حالت ( آماده بکار) می‌برد. بنابراین اسکوتر برقی روشن بوده و باتری اسکوتر در حال تخلیه شدن است. از آنجایی که باتری های شارژی تعداد دفعات مشخصی شارژ و دشارژ می‌شوند، باید تا حد امکان دفعات شارژ را کم کرد.

کلام آخر

اگر باتری اسکوتر برقی شما خراب شد شما با دانستن روش تعویض آن می توانید به آسانی اقدام به تعویض آن کنید. ما در این مقاله توضیحاتی درباره باتری اسکوتر برقی دادیم و مراحل تعویض باتری را نیز با تصاویر برای شما بیان کردیم. اگر نخواستید خودتان اقدام به تعویض باتری کنید برای استعلام قیمت باتری اسکوتر و خرید آن و تعویض باتری به مرکز معتبر تعمیر اسکوتر برقی مراجعه کنید.

برای ارتباط با کارشناسان ساپتک اسپرت و دریافت مشاوره می‌توانید از طریق شمارهای زیر با ما در تماس باشید. همچنین پس از مطالعه این متن می توانید نظرات و تجربیات ارزشمند خود را در همین صفحه در قسمت دیدگاه با دیگران به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب
سبد خرید
[gravityform id="1" title="false"]