آموزش, اسکوتر برقی

فیلم آموزش اسکوتر برقی

فیلم آموزش اسکوتر برقی

فیلم آموزش اسکوتر برقی

آیا تا به حال اسکوتر سواری کرده اید؟ 🤔
نحوه ی صحیح استفاده از این وسیله را می دانید؟ 🤔
چطور سوار هاوربرد شویم و تعادلمان را حفظ نماییم؟ 🤔
ممکن است در ابتدای استفاده از دستگاه کمی ترس و نگرانی داشته باشید اما اصلا نترسید و با کمی تمرین و دنبال کردن آموزش های ما به راحتی می توانید از اسکوتر سواری لذت ببرید. امروز می خواهیم با فیلم آموزش اسکوتر برقی که در اختیارتان قرار می دهیم به شما کمک کنیم تا نحوه صحیح استفاده از اسکوتر برقی را بیاموزید. 

آیا سوار شدن روی اسکوتر برقی سخت است؟

نسل جدید اسکوتر های برقی دارای سیستم تعادل خودکارهستند که علاوه بر حفظ ایمنی کاربر به تسریع در یادگیری اسکوتر کمک می کند.
سوار شدن بر روی اسکوتر برقی کار سختی نیست و شما می توانید در کمتر از 10 دقیقه اصول اولیه را بیاموزید! ممکن است در اولین تلاش خود برای سوار شدن بر روی اسکوتر برقی کمی تکان بخورید، پس از چند بار حرکت، ذهن و بدن شما متوجه خواهد شد که چه کاری باید انجام دهد و شما آن را احساس خواهید کرد

آیا مطالعه دفترچه راهنمای اسکوتر برقی قبل از به کارگیری آن مهم است؟

اسکوترهای هوشمند ساپتک علاوه بر دفترچه انگلیسی دستگاه دارای یک دفترچه راهنمای فارسی می باشند که در آن توضیحات لازم در مورد دستگاه و نحوه استفاده از آن و نکات نگهداری به طور کامل بیان شده است. اگر این دفترچه راهنما در دسترس شما نبود با آموزشی که ما در اختیارتان قرار می دهیم می توانید از هاوربرد خود استفاده نمایید

برای شروع کار با اسکوتر هوشمند به چه نکاتی باید توجه داشت؟

ابتدا اسکوتر را روی زمین قرار دهید. گام بعد روشن کردن اسکوتر از طریق دکمه پاوراست. کافیست دکمه پاور را فشار دهید تا دستگاه روشن شود. این دکمه اکثرا نقره ای رنگ بوده و در کنار سوکت شارژ می باشد. قبل از روشن کردن دستگاه و استفاده از ان حتما شارژ اولیه دستگاه را انجام دهید. کافیست قبل از استفاده دستگاه را به مدت 3 ساعت کامل داخل شارژ قرار دهید. به این نکته توجه داشته باشید که قبل از راه اندازی اسکوتر، به طور کامل شارژ داشته باشد. اگر شارژ دستگاه از میزان حداکثر آن کمتر بود یا اینکه اصلا شارژ نداشت از شارژر مخصوص اسکوتر برای شارژ کامل باتری آن کمک بگیرید

با داشتن چه نکاتی تسلط کامل بر اسکوتر برقی داریم؟

 • سوار شدن و حفظ تعادل
 • پیچیدن به طرفین
 • تسلط کامل بر دستگاه
 •  توقف و پیاده شدن (همیشه از پشت دستگاه  پایین بیایید!)
 • کنترل سربالایی و سراشیبی

در مراحل ابتدایی استفاده از اسکوتر برقی برای حفظ بیشتر تعادل خود چه اقدامی را می بایست انجام داد؟

 • در ابتدای کار بهتر است در منزل و حتی روی فرش  یا از یک محیط صاف و هموار برای اسکوتر سواری استفاده نمایید
  • ابتدا از قسمت عقب سوار اسکوتر شوید و پاهای خود را به ارامی  روی پدال ها قرار دهید
  • سعی کنید در اولین سوار شدنتان بر روی دستگاه از کفش استفاده کنید، زیرا با توجه به اینکه اولین بار کمی دچار حس ترس هستید کفش به بهتر سوار شدن شما بر روی اسکوتر کمک خواهد کرد
  • در مراحل ابتدایی استفاده از اسکوتر شارژی برای حفظ بیشتر تعادل خود توصیه می کنیم از یک همراه در کنار خود یا از یک تکیه گاه مثل دیوار کمک بگیرید
  • پس از ایستادن روی اسکوتر کافیست از پنجه و پاشنه پا برای به حرکت دراوردن اسکوتر استفاده کنید
  • بافشار دادن پنجه پا اسکوتر به سمت جلو حرکت می کندو با فشار دادن پاشنه پا روی پدال اسکوتر به سمت عقب حرکت می کند..
  • تا دو روز از تند رفتن با اسکوتر خودداری کنید

نحوه کار با اسکوتر شارژی

برای سوار شدن بر روی هاوربرد مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید

1) ابتدا به حالت ایستاده و صاف پشت دستگاه قرار بگیرید.

2) پای سمت راست خود را در حالی که تمام وزن بدنتان را روی پای چپ انداخته اید بلند کرده و به صورت صاف روی پدال اسکوتر قرار دهید.

3) با حفظ تعادل خود تمام وزن بدن را به پایی که بر روی اسکوتر قرار دارد منتقل کنید و پای دیگر را از زمین بلند کرده و به شکل صاف بر روی پدهای فشار قرار دهید و سعی کنید تعادلتان را حفظ نمایید

با اسکوتر هوشمند چطور می توان به جلو و عقب و طرفین حرکت کرد؟

بعد از قرار گرفتن بر روی اسکوتر و حفظ تعادل خود، با آرامش کامل و درست شبیه زمانی که بر روی زمین ایستاده اید با انجام مراحل زیر شروع به حرکت کنید.

حرکت به سمت جلو یا عقب :

برای حرکت به سمت جلو انگشتان هر دو پای خود را روی پدها به سمت پایین فشار دهید و مقداری بدنتان را به سمت جلو متمایل کنید. برای حرکت به سمت عقب بدن خود را کمی به عقب متمایل کرده و این بار با پاشنه پاهایتان روی پدها فشار وارد کنید.

چرخش به طرفین :

 به هر سمتی که تمایل چرخش دارید پنجه های پای همان سمت را روی پدها فشار دهید. اگر می خواهید به سمت راست خود بچرخید کافیست پنجه پای راست خود را به سمت پایین فشار دهید و پای دیگر را در حالت افقی بدون هیچ فشاری بر پدها ثابت نگه دارید. برای چرخش به سمت چپ عکس عمل گفته شده را انجام دهید.

محل قرارگیری پا بر روی اسکوتر شارژی باید چگونه باشد؟

محل قرار گیری پا بر روی اسکوتر میبایست موازی بر روی اسکوتر به نحوی که بر روی ژیرسکوپ ها قرار بگیرد، باشد. عملکرد اسکوتر زمانی شروع می شود که وزن بر روی ژیرسکوپ ها باشد و اسکوتر با زمین زاویه داشته باشد. 

برای پیاده شدن از روی اسکوتر هوشمند از چه سمت و چگونه پیاده شویم؟

پیاده شدن از اسکوتر همانند سوار شدن بر روی آن مهم است. هنگامی که قصد پیاده شدن از روی اسکوتر را دارید توجه داشته باشید که سرعت اسکوتر به حداقل خود رسیده باشد و برای این منظور باید از سمت عقب اسکوتر یکی از پاهای خود را بر روی زمین گذاشته و سپس پای دیگر را از روی اسکوتر بردارید، به این شیوه تعادل شما بهتر حفظ می گردد. می توانید از تکیه گاه یا از یک همراه برای این منظور کمک بگیرید.

آموزش تصویری استفاده از اسکوتر برقی

چگونه با اسکوتر های هوشمند سریع حرکت کنیم؟

توجه داشته باشید:

 • چون اسکوترهای هوشمند سنسورهای فشار و ژیروسکوپ دارند اگر پاهای خود را به درستی در وسط اسکوتر و روی پدهای فشار قرار ندهید مثلا کمی جلوتر یا عقب تر بگذارید یا پاهای خود را زاویه دار بر روی پدها قرار دهید ژیروسکوپ ها عمل کرده و به موتور فرمان حرکت را صادر می کند و تعادل شما به هم می خورد.
 • اگر کاربر در هر مرحله به شکل صحیح و متعادل بر روی اسکوتر قرار بگیرد چراغ روی بدنه دستگاه روشن شده و سبز رنگ می باشد و نشان می دهد کاربر به درستی بر روی اسکوتر سوار شده است.

اسکوتر برقی جلو یا عقب دارد؟

اکثر اسکوتر های معمولی جلو و عقب ندارند و لازم نیست حتما از سمت چراغ یا سمتی که فکر می کنید عقب اسکوتر هست سوار شوید. با توجه به تکنولوژی ساخت برد و چرخ اسکوتر، در هر دو جهت دستگاه می تواند حرکت کند
در اسکوتر های نسل جدید که دارای دسته حمل هستند بهتر است که دسته قسمت پشت پا قرار گیرد که مانع برهم خوردن تعادل شود.

آیا اسکوترهای برقی برای حرکت در سطوح شیب دار مناسب هستند؟

این وسیله به گونه ای طراحی و تولید شده است که قادر است شیب های مختلف را تا حداکثر زاویه 30 درجه بپیماید.

چگونه با اسکوتر برقی سریع تر حرکت کنیم؟

برای سریع تر حرکت کردن با اسکوتر برقی یا هاوربرد خود باید فشار بیشتری با پنجه ی پا به ژیروسکوپ ها وارد کنید و خود را به سمت جلو متمایل کنید . حد اکثر سرعت در هاوربردها 15 تا20 کیلومتر بر ساعت می باشد. اما اگرهم این سرعت رضایت شما را جلب نمی کند بهتر است به سراغ مدل ها با توان بالاتر بروید که پیشنهاد مابه شما مدل های تاشو می باشد.

آیا یادگیری اسکوتر برقی برای کودکان آسان است؟

اسکوتر های برقی معمولا فری استایل هستند اما کودکان در یادگیری اسکوتر برقی نسبت به بزرگسالان برتری دارند. آنها بسیار پایین تر از زمین هستند و به غیر از فاصله کمتری برای افتادن، مرکز ثقل پایین تری دارند که به این معنی است که می توانند آن را بهتر کنترل کنند. هر کودکی بالای 3 سال می‌تواند استفاده از اسکوتر برقی را بیاموزد. اگرچه برای کودکان پیشنهاد ما استفاده از اسکوتر های برقی 6.5 اینچ است که می توانید از طریق لینک زیر به خرید یکی از آنها اقدام کنید.

آموزش اسکوتر سواری ناین بات

اسکوتر برقی ناین بات چگونه حرکت می کند؟

در محل قرار گیری پاها سنسورهایی قرار دارد. اگر کاربر بر روی آن بایستد بلافاصله اسکوتر شروع به حرکت می کند. به همین خاطر نحوه سوار شدن بر اسکوتر برقی اهمیت فراوانی دارد. هنگام سوار شدن بر روی اسکوتر برقی حتما دقت کنید. در صورت عدم احتیاط در مواقعی که کاربر وزن زیادی داشته باشد آسیب بسیار جدی خواهد بود. برای این که گرفتار چنین خطری نشوید نکات قبل از سوار شدن بر اسکوتر برقی که در بالا اشاره کردیم را رعایت فرمایید.

اگر با پنجه پا به جلو فشار وارد کنید اسکوتر به سمت جلو حرکت می کند و هر مقدار فشار بیشتری وارد شود سرعت اسکوتر زیادتر می شود. با کم و زیاد شدن مقدار زاویه حرکت بدن، می‌توان سرعت اسکوتر هوشمند را تنظیم کرد. با حرکت بدن و ایجاد  زاویه در آن فرمان حرکت توسط دو موتور به چرخ‌ها داده می‌شود. برای دور زدن می بایست فشار یکی از پاها را بیشتر کرد. همچنین از فشار هر دو پا می‌توان برای دور زدن استفاده کرد. بدین صورت که به طور مثال برای چرخیدن به سمت چپ در حالی که پنجه‌ى پای راست را به جلو فشار می‌دهید، همزمان پاشنه پای چپ را به عقب فشار دهید. یادگرفتن اسکوتر سواری تنها به چند دقیقه زمان نیاز دارد.

فیلم جعبه گشایی و آموزش اسکوتر سواری ناین بات

ما در این قسمت مقاله می خواهیم روش سوار شدن بر اسکوتر برقی ناین بات را در یک فیلم برای شما به نمایش بگذاریم. روش سوار شدن بر اسکوتر را می توانید در ویدیو زیر مشاهده نمایید.

 

نحوه ی سوار شدن به اسکوتر برقی تاشو

اولین مرحله برای راندن اسکوترهای برقی دسته دار تاشو باز کردن آنهاست. اطمینان حاصل کنید که تمام اجزای اسکوتر برقی شما کامل باز شده باشد.
چک کنید که قطعات اسکوتر برقی شما کاملا سالم باشند. از اتصالات گرفته تا چرخ ها و سیم ها هر آنچه به الکترونیک دستگاه مربوط است، را حتما چک کنید.

دومین مرحله روشن کردن اسکوتر می باشد. دکمه پاور دستگاه را روشن کنید. این دکمه اکثرا نقره ای رنگ بوده و محل قرارگیری آن در کنار سوکت شارژ می باشد.
همواره به این نکته توجه داشته باشید که قبل از راه اندازی اسکوتر، به طور کامل شارژ داشته باشد. اگر شارژ دستگاه از میزان حداکثر آن کمتر بود یا اینکه اصلا شارژ نداشت از شارژر مخصوص اسکوتر برای شارژ کامل باتری آن کمک بگیرید.

چگونه سوار اسکوتر برقی تاشو بشویم؟

سوارشدن روی اسکوتر برقی دسته دار بسیار ساده تر از اسکوترهای خودتعادل مثل هاوربردها می باشد. زیرا دسته دارد و شما برای حفظ تعادل خود می توانید از دسته ی آنها کمک بگیرید.
اما با این حال چون دو چرخ به صورت موازی و در یک خط قرار دارند باید تلاش کنید در ابتدا تعادل خود را حفظ کنید. اگر دوچرخه سواری بلد باشید در کار با اسکوتر برقی دسته دار به مشکل برنخواهید خورد.

ایمنی در اسکوتر برقی تاشو

اولین کاری که قبل از سوارشدن باید در نظر داشته باشید، توجه به ایمنی خودتان در طول حرکت با اسکوتر برقی می باشد. بدین منظور حتما کلاه ایمنی مخصوص اسکوتر سر کنید.
پوشیدن دستکش هم به منظور آسیب کمتر در صورت زمین خوردن توصیه می شود.

نحوه سوار شدن به اسکوتر برقی تاشو

حال که همه چیز را چک کرده اید و ایمنی هم قبل از حرکت تضمین شده است اقدام به سوار شدن اسکوتر کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

قدم به قدم در سوار شدن بر اسکوتر برقی تاشو

1-دسته ی اسکوتر برقی را بگیرید و در حالی که یک پا روی زمین است،  با پای دیگر روی آن بروید. پایی که روی زمین است همواره بعنوان تکیه گاه و کمک به توقف و دور زدن استفاده می شود.
2- دکمه ی گاز را به آرامی فشار دهید و مانند دوچرخه سواری هنگامی که اسکوتر کمی سرعت گرفت پای دیگر را نیز بر روی اسکوتر قرار دهید.
3- برای کم کردن سرعت و توقف یا دور زدن سعی کنید از پای تکیه گاه بیشتر استفاده کنید و فقط هنگامی که مجبور بودید از دکمه ی توقف که معمولا به رنگ قرمز است و روی دسته ی چپ قرار دارد استفاده کنید.
4- اگر در سرعت احساس عدم تعادل کردید، سریعا از اسکوتر به زمین بپرید تا آسیب کمتری ببینید.

اصول یک تمرین ایمن چیست؟

استفاده از کلاه های محافظ

وقتی برای اولین بار یاد می گیرید که با اسکوتر برقی حرکت کنید، استفاده از کلاه ایمنی قطعا توصیه می شود. شاید خسته کننده به نظر می رسد اما به دلیل ماهیت کاری که انجام می دهید، انتخاب عاقلانه ای است، حتی اگر در داخل خانه باشید. اسکوترهای برقی زمانی که شما بی تجربه هستید ممکن است از زیر پای شما فرار کنند و در نهایت به عقب می لغزید. حتی در سطوح صاف و بدون مانع، ممکن است از روی آن بیوفتید و استفاده از کلاه ایمنی و محافظ می تواند این خطرات را تا حد زیادی کاهش دهد و آسیبی به شما وارد نشود.

آموزش اسکوتر

روی چیزی نرم تمرین کنید

در حالی که ممکن است هرگز از اسکوتر برقی خود نیفتید، ولی باز هم بهتر است روی یک جسم نرم تمرین کنید تا آسیبی نبینید. در ابتدای کار شاید دوست داشته باشید که به خیابان و مکان های پر تردد بروید ولی تا زمانی که به تسلط کامل نرسیدید، هرگز این کار را نکنید. وقت بگذارید و تمرین کنید.

چند نکته برای آسان شدن یادگیری استفاده از اسکوتر برقی

 1. در داخل خانه شروع کنید: اسکوترهای برقی روی فرش کمی آروم تر حرکت می کنند و برای کسانی که تازه کار هستند، بسیار بهتر تر از پیاده رو هستند. یافتن تعادل خود در داخل خانه راه خوبی برای شروع است.
 2. با خاموش بودن آن تمرین کنید: این به شما احساس خوبی نسبت به آن می دهد و به شما کمک می کند تعادل خود را حفظ کنید.
 3. از یک میز به عنوان تکیه گاه استفاده کنید: اگر میز محکم یا سطح دیگری در دسترس دارید، از آن برای به دست آوردن تعادل در هنگام شروع استفاده کنید. به خصوص هنگام سوار و پیاده شدن در حالی که برد روشن است.
 4. جلوی راهتان را خالی کنید: اگر در داخل خانه تمرین می‌کنید، ارزش این را دارد که هر چیزی را از سر راه خود بردارید تا به خودتان فضای بیشتری برای تمرین بدهید.
 5. با پای غالب خود قدم بردارید: با پایی که بیشتر استفاده می کنید به سوار و پیاده شدن از اسکوتر برقی  اقدام کنید چرا که کمی تعادلتان بیشتر می شود.
آیا سوار شدن روی اسکوتر برقی سخت است؟

برای ارتباط با کارشناسان ساپتک اسپرت و دریافت مشاوره می توانید از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید. همچنین پس از مطالعه این متن می توانید نظرات و تجربیات ارزشمند خود را در همین صفحه در قسمت دیدگاه با دیگران به اشتراک بگذارید.

فیلم آموزش اسکوتر برقی

دیدگاهی در مورد “فیلم آموزش اسکوتر برقی

 1. سرور گفت:

  سلام خسته نباشید بچه های 6 سال می تونن بعد یه مدت تنهایی پارکینگ بازی کنن ؟ یعنی خطری براشون نداره ؟

  1. asadi گفت:

   سلام دوست عزیز وقت بخیر
   اسکوتر برقی برای سنین 3 سال به بالا قابل استفاده هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.