آموزش

چگونه با اسکوتر های هوشمند سریع حرکت کنیم؟

اسکوتر برقی کارکرده

چگونه با اسکوتر های هوشمند حرکت کنیم؟

اسکوتر برقی وسیله ای جذاب و هیجان انگیز است و به گونه ای طراحی شده که برای سنین مختلف قابل استفاده می باشد. یکی از سوالات و نگرانی کاربران در ابتدای کار با دستگاه، نحوه سوار شدن بر روی اسکوتر شارژی و روش استفاده از آن می باشد. با آموزشی که در ادامه مطلب بیان می کنیم هیچ جای نگرانی نیست و به راحتی می توانید با کمی تمرین ساده از این وسیله استفاده کرده و لذت ببرید.

چگونه با اسکوتر های هوشمند حرکت کنیم؟

آیا مطالعه دفترچه راهنمای اسکوتر برقی قبل از به کارگیری آن مهم است؟

این مجموعه دفترچه راهنمای فارسی برای شما تعبیه کرده که در آن توضیحات لازم در مورد دستگاه و نحوه استفاده از آن به طور کامل بیان شده است. اگر این دفترچه راهنما در دسترس شما نبود بدون هیچ نگرانی با آموزشی که ما در اختیارتان قرار می دهیم می توانید از هاوربرد خود استفاده نمایید.

برای شروع کار با اسکوتر شارژی اولین اقدام چیست؟

اولین گام روشن کردن اسکوتر می باشد. برای این منظور دکمه پاور دستگاه را روشن کنید. این دکمه اکثرا نقره ای رنگ بوده و محل قرارگیری آن در کنار سوکت شارژ می باشد.

همواره به این نکته توجه داشته باشید که قبل از راه اندازی اسکوتر، به طور کامل شارژ داشته باشد. اگر شارژ دستگاه از میزان حداکثر آن کمتر بود یا اینکه اصلا شارژ نداشت از شارژر مخصوص اسکوتر برای شارژ کامل باتری آن کمک بگیرید.

در مراحل ابتدایی استفاده از اسکوتر برقی برای حفظ بیشتر تعادل خود چه اقدامی را می بایست انجام داد؟

چگونه با اسکوتر های هوشمند حرکت کنیم؟ اگر اولین بار است که می خواهید از اسکوتر شارژی استفاده کنید برای حفظ بیشتر تعادل خود توصیه می کنیم از یک همراه در کنار خود یا از یک تکیه گاه مثل دیوار کمک بگیرید. همچنین در ابتدای کار از یک محیط صاف و هموار برای اسکوتر سواری استفاده نمایید. چگونه با اسکوتر های هوشمند حرکت کنیم

ممکن است زمانی که برای اولین بار سوار اسکوتر می شوید احساسی مانند شناور بودن در هوا را تجربه کنید، نترسید و همانند زمانی که بر روی زمین ایستاده اید شما به راحتی قادر به کنترل اسکوتر خواهید بود. چگونه با اسکوتر های هوشمند حرکت کنیم

اسکوتر برقی جدید

برای شروع کار چطور بر روی هاوربرد سوار شویم؟

برای این منظور مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :

1) در حالی که اسکوتر را روشن کرده اید به حالت ایستاده و صاف پشت دستگاه قرار بگیرید.

2) پای سمت راست خود را به شکلی که تمام وزن بدنتان را روی پای چپ انداخته اید بلند کرده و به صورت صاف روی پدهای فشار اسکوتر قرار دهید.

3) با حفظ تعادل خود تمام وزن بدن را به پای سمت راست که بر روی دستگاه قرار دارد منتقل کنید و پای سمت چپ را از زمین بلند کرده و به شکل صاف بر روی پدهای فشار قرار دهید و سعی کنید تعادلتان را حفظ نمایید.

چگونه با اسکوتر های هوشمند حرکت کنیم

چگونه با اسکوتر های هوشمند سریع حرکت کنیم؟

نکته مهم در استفاده از اسکوتر برقی:

به این دلیل که اسکوتر های هوشمند مجهز به سنسورهای فشار و ژیروسکوپ هستند اگر پاهای خود را به درستی در وسط پدال اسکوتر قرار ندهید مثلا کمی جلوتر یا عقب تر بگذارید یا پاهای خود را زاویه دار بر روی پدال ها قرار دهید ژیروسکوپ ها عمل کرده و به موتور فرمان حرکت را صادر می کند و در این حالت تعادل شما به هم می خورد.
در صورتی که کاربر در هر مرحله به شکل صحیح و متعادل بر روی اسکوتر قرار بگیرد چراغی که روی بدنه دستگاه تعبیه شده است روشن شده و سبز رنگ می باشد و نشان می دهد کاربر به درستی بر روی اسکوتر سوار شده است و در غیر این صورت این چراغ قرمز می شود. چگونه با اسکوتر های هوشمند حرکت کنیم

چگونه با اسکوتر های هوشمند سریع حرکت کنیم؟

با اسکوتر هوشمند چطور می‌توان به جلو و عقب و طرفین حرکت کرد؟

بعد از قرار گرفتن بر روی اسکوتر و حفظ تعادل خود، با آرامش کامل و درست شبیه زمانی که بر روی زمین ایستاده اید با انجام مراحل زیر شروع به حرکت کنید.

حرکت به سمت جلو یا عقب

 

برای حرکت به سمت جلو انگشتان هر دو پای خود را روی پدها به سمت پایین فشار دهید و مقداری بدنتان را به سمت جلو متمایل کنید. برای حرکت به سمت عقب کافیست بدن خود را کمی به سمت عقب متمایل کرده و این بار با پاشنه پاهایتان روی پدها فشار وارد کنید.

چرخش به طرفین

برای این امر می بایست به هر سمتی که تمایل چرخش دارید پنجه های پای همان سمت را روی پدها فشار دهید. به طور مثال اگر می خواهید به سمت راست خود بچرخید کافیست پنجه پای سمت راست خود را به سمت پایین فشار دهید و پای دیگر را در حالت افقی بدون هیچ فشاری بر پدها ثابت نگه دارید. برای چرخش به سمت چپ عکس عمل گفته شده را انجام دهید.

آیا اسکوتر های برقی برای حرکت در سطوح شیب دار مناسب هستند؟

این وسیله به گونه ای طراحی و تولید شده است که قادر است شیب های مختلف را تا حداکثر زاویه 30 درجه بپیماید.

برای پیاده شدن از روی اسکوتر شارژی از چه سمت و چگونه باید پیاده شد؟

پیاده شدن از اسکوتر همانند سوار شدن بر روی آن مهم است. هنگامی که قصد پیاده شدن از روی اسکوتر را دارید توجه داشته باشید که سرعت اسکوتر به حداقل خود رسیده باشد و برای این منظور باید از سمت عقب اسکوتر یکی از پاهای خود را بر روی زمین گذاشته و سپس پای دیگر را از روی اسکوتر بردارید، به این شیوه تعادل شما بهتر حفظ می گردد. می توانید از تکیه گاه یا از یک همراه برای این منظور کمک بگیرید. چگونه با اسکوتر های هوشمند حرکت کنیم

توجه داشته باشید که:

 • در هنگام ایستادن بر روی اسکوتر برقی از خم کردن بدن به سمت جلو یا عقب خودداری کنید.
 • اگر در هنگام حرکت تعادل خود را به هر دلیلی از دست دادید یکی از پاهای خود را از سمت عقب اسکوتر روی زمین قرار دهید.
چگونه با اسکوتر های هوشمند سریع حرکت کنیم؟

چگونه با اسکوتر برقی سریع تر حرکت کنیم؟

برای سریع تر حرکت کردن با اسکوتر برقی یا هاوربرد خود باید فشار بیشتری با پنجه ی پا به ژیروسکوپ ها وارد کنید. اما اگر باز هم این سرعت رضایت شما را جلب نمی کند به سراغ مدل های با توان بالاتر بروید. 

برای ارتباط با کارشناسان ساپتک اسپرت و دریافت مشاوره می توانید از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید. همچنین پس از مطالعه این متن می توانید نظرات و تجربیات ارزشمند خود را در همین صفحه در قسمت دیدگاه با دیگران به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

12 دیدگاه در “چگونه با اسکوتر های هوشمند سریع حرکت کنیم؟

 1. سوالات گفت:

  ممنون از آموزش هایی که قرار می دهید

  1. خانم ستوده گفت:

   خواهش میکنم دوست عزیز

 2. محمدمهدی واحدی گفت:

  عالی بود اینجا بهترین سایت بود برای یاد گرفتن
  عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااللللللللللللیی

  1. خانم جریبی گفت:

   ممنون از توجهتون .سپاسگذاریم از شما.

 3. ناشناس گفت:

  چرا اسکوتر میلرزه

  1. خانم جریبی گفت:

   معمولا لرزش از وزن کم سوار شونده و یا بد سوار شدن است.اما اگه قبلا مشکلی نداشتید باید برد توسط کارشناسان ساپتک چک شود

 4. عسکری گفت:

  سلام چرا وقتی سوار میشم فقط میچرخم

  1. asadi گفت:

   سلام
   به احتمال زیاد فشار پاتون روی یکی از ژیروسکوپ ها بیشتره.

 5. ناشناس گفت:

  سلام
  از خرید اسکوتر رضایت کامل دارم
  خاتمی

 6. خاتمی گفت:

  با سلام
  رضایت از خرید دارم

 7. خاتمی گفت:

  سلام
  رضایت کامل از خرید اسکوتر دارم

  1. asadi گفت:

   ممنون از نظر مثبتتون
   نظرتون بسیار ارزشمند هست برامون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.